Menj vissza   Tozo kzssg > SPORTOK > BODY BUILDING FRUM > Edzs
Regisztrci Blogok Sg Tagjaink Mai zenetek Keress Mai zenetek Jelld a frumokat olvasottnak

Vlasz

Tma lehetsgei Megjelentsi mdok
Rgi 2010-01-13, 09:10
izomboy logja
izomboy izomboy offline
Tozo.hu Team versenyz

Belps dtuma: 2007 Dec
Hely: Gymr
Kor: 34
zenet: 1,915
Szavaz rtk:: 31
izomboy hamarosan hress fog vlni! izomboy hamarosan hress fog vlni!
Kljd MSN zenetet izomboy rszre
A harmónia igénye és módszertana,neked mi gáz?

A testép*tésben az egyik legnagyobb kih*vás és házifeladat az egység és egyensúly elérése, az arányok kiegyenl*tése.

-A tömegép*tés általánosan talán egyszerûbb de az izomzat célirányos elhelyezése az ami a szememben igazi elismerést szûl.
Az egyikhez géppé kell válni a másikhoz ész, kitartás, türelem és hozzáértés, megfigyelés intenz*ven szükségeltetik.

Nincs konkrét, bizony*tott technika, elmélet, ahogy az edzéstervekben sem.
Talán ennek köszönhetõ, hogy a mai napig léteznek „varázsló” szakik,
Úgy nevezett testép*tõ Guruk, akik edzésmódszereket hirdetnek és a legnagyobb sztárok is seg*tségül kérik õket, pedig azt hinnéd, ezek a srácok már a kisujjukból rázzák ki a témát.
Itt is bevált és gyakran alkalmazott sémákat tudok csak ismertetni saját hiányos kis ismereteimbõl majd a végén a saját elképzeléseimet is ismertetem.

-Mi az hogy elmaradott, testrész a testép*tés szótárában?

Azt jelenti ,hogy a testünk izomcsoportjai közül van ami robbanás szerûen reagál a súlyzós edzésre,
van ami átlagosan de van ami alig- alig tud lépést tartani a többivel.
Ez idõvel szembetûnõ lesz, amit az életben csak kritizálhatnak, a versenyen viszont lepontoznak.
Aki arányosan izmos mindenhol az vagy szerencsés, vagy rendk*vül profi és következetes.
Aki viszont nem, és többségünk ide tartozik, az vagy hanyag, vagy kezdõ hibát vétett vagy pedig ádáz harcot v*v adottságai ellen, ami elõbb- utóbb hõs harcossá szenteli!
Te melyik vagy?

Mikor alakul ki a probléma és miért?

A probléma már adott mindenkinek, de kiderülni csak akkor fog miután belevágunk a sportba.
Kezdetben minden edzésterv (ha nem a haverod rakja össze) általánosan és egyenletesen edzi meg az egész testedet,tetõtõl talpig.
Itt a terhelésre az izomcsoportok adottságaiknak megfelelõen fognak fejlõdni azonos terhelésre, és máris jön az eltérés, ami idõrõl idõre látványosabbá válik.
Miért?
1.Anatómiailag születhetünk úgy hogy egy izomcsoportot nem tudunk megfelelõ elszigeteltséggel edzeni.
pl: nekem óriási nehézséget okoz az oldalsó deltáim megedzeni, mert szinte mindent a csuklyás izomzatom végez.
pici nyakam szûk vállövem mindig bekapcsolja seg*tségnek a csuklyám és odaemelésnél is csak õ durran be.
Meg kell tanulnod izoláltan dolgoztatni azt az izomcsoportot, kialak*tani a jó agy-izom kapcsolatot, mint pl mikor általános iskolában elõször mutatják a páros karkörzést ellentétes irányba.
Nem megy 1. alkalommal, de ahogy kialakul az agy izom összhangja, menni fog a dolog.

2)izomrost t*pus
eltérõ izomrost t*pusok eltérõ terhelésre reagálnak jól
1)Lassú, vörös rostok lassan fáradnak glikogént glükózt és zs*rt fehérjét is használnak,de gyors mozgásra alkalmatlan,
A vádli jellemzõen ilyen rostból van.
2a t*pusú gyors rost anaerob funkcióra alkalmas Kicsi állóképesség
3 b t*pusú gyors rost, menekülõ izom legkiesebb állóképesség legnagyobb anaerob kapacitás ,

(Egyébként a gyors rostok a fehérek és a lassúak a vörösek, ezt fontos volt le*rnom, mert mindenhol vagy *gy vagy úgy nevezik õket.)
Érdekesség=Az állatoknál nem vegyesen jelennek meg az izomrostok,csak minket sz*vat a teremtõ hogy ne tudjuk, biztosan hogyan edzünk, az állatok meg nem gyúrnak…. Most mond meg

Hogy kiben milyen rostok vannak túlnyomó részt ez genetikailag adott de az arányain tudunk változtatni terhelés t*pusától függõen.
Tehát érthetõ hogy milyen edzésvolumennel edzünk eltérõ eredményeket hozhat a testrészeinkben.

A kezdetben fõleg a combjaimmal volt problémám amit én 3 év elteltével sikeresen kompenzáltam.
Ezzel a testrésszel ,mint utólag kiderült nem volt gond csak nem edzettem az edzéseim kezdetén *gy látványos eltérés jött létre.
ma már pont erõsségemmé vált tehát van remény.
A karom más tészta, õt elõszeretettel edzem a kezdetek óta de problémás a mai napig.

-Te mely testrészeid hoztad már fel sikeresen?
-Mely testrészek várnak még kih*vás elött?
-Milyen technikákat ismersz ehez a problémákhoz?
-Miben külömbözhetnek a módszerek testrészenként?
-Van e testép*tõ aki szerinted hatalmasat alkottt ezen a téren?

Utoljra izomboy mdostotta 2010-01-13, 09:16-kor
Vlasz idzettel
Rgi 2010-01-14, 02:15
Tomy logja
Tomy Tomy offline
Tozo.hu felhasznl

Belps dtuma: 2007 Nov
Hely: 2800 Tatabnya, Mrtrok t 114.
zenet: 740
Blog bejegyzsek: 10
Szavaz rtk:: 18
Tomy  kivl ton jr!!!!
válasz: A harmónia igénye és módszertana,neked mi gáz?

Nagyon jó téma, de te mind*g jókat hozol fel ......

Nos ha magamat kellene néznem akkor nekem a komoly eredmények a tudatlanságom, az informávió nem megfelelõ ismerete miatt mardat el sok ideig. A kitartásommal soha nem is volt probléma, de az utóbbi fél évben úgy néz ki hogy végre megtaláltam a vezérfonalat, de még hosszú az út elõttem.

-Azt gondolom hogy a vállam az tényleg jó testrészemnek mondható, és mostanában pedig még tömörebb lett, de mind*g is kedvelt izomcsoportom volt:
Vll 1.jpg Vll 2.jpg

- A lábamat még fejlesztenem kell, sajnos az elején sokáig én sem edzettem elég keményen, fõleg a combhajl*tót, igazán nem hanyagoltam el soha sem, de kelleni fog még rá a tömeg bõségesen:

2.jpg

Bár a kemény guggolásoknak köszönhetõen, elég szépen beindult a fejlõdés....
A vádlim is borzasztóan le volt maradva, de amióta odateszek neki is úgy, hogy az összes sorozat végén majd össze****rom magam, azóta szépen fejlõdik

A karom is szépen kezd feljönni de még kih*vás elõtt áll, felleni fog rá a tömeg.
Ugyan*gy a hátammal, a szélességével meg vagyok elégedve, de még sûrûsödnie kell.
A mellemmel pedig meg vagyok elégedve, jót tesz neki a sok szabadsúlyos gyakorlat. Fekve és 45 fokon szoktam nyomni, tolódzkodok és tárogatok rá.

Általánosságban az utóbbi idõben nagyon koncentrálok a végrehajtásra, és végre megértettem hogy marhára nem a súly szám*t fõleg. Jó, természetesen igen de nem feltétlen az elsõ szempont.
Sorozatonként piramisban szoktam felmenni, majd az utolsó sorozatnál csökkentem a súlyt teljes kifáradásig. Ez nekem az utóbbi idõben nagyon bejött és a jövõben mind*g fogom alkalmazni.

Ismétlésszámban 8 alá nem szoktam menni, a lábat pedig 12 ismétlés alatt nem eddzem, mivel annak kell adni bõven.......

Összességében ennyi........
Rgi 2010-01-14, 07:43
ToZo logja
ToZo ToZo offline
XtraAdmin

Belps dtuma: 2007 Oct
Hely: Hungary,1031 Budapest
Kor: 40
zenet: 2,206
Blog bejegyzsek: 96
Szavaz rtk:: 133
ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van
Kljd Skype zenetet ToZo rszre

Amikor a tükör elé állok azt látom, hogy arányosan gyenge minden testrészem.
Viszont akkor szimmetrikus vagyok?!!
Szimmetrikus,mint egy szöcske.

Vlasz idzettel
Rgi 2010-01-14, 09:53
Pisti,Izompisti logja
Pisti,Izompisti Pisti,Izompisti offline
Tozo.hu felhasznl

Kor: 25
zenet: 1,179
Szavaz rtk:: 22
Pisti,Izompisti  kivl ton jr!!!!

Ez egy eléggé érdekes téma

1. A kezdetekkor én sem lábaztam, csak nagyon keveset(3/4 évig) ezért kicsit vékony maradt. 48cm volt. Ezt 1 év alatt sikeresen felhoztam a 2008as versenyre, amit idõvel túl is szárnyaltam.
Így a felsõ testem kicsinek tûnt a lábamhoz képest idõvel. Ami nálam a météktelen ch fogyasztás miatt is jött ki, magyarul zs*ros lett nagyon. A sok felesleg miatt jobban b*rtam a terhelést is rá, mert nekem rájõve erre a Comb-Fenékre rakódik elsõre a felesleg.
Így jöhetett az, hogy most hozzam fel a felsõ testemet, amin még most is dolgozok, fõleg a mellemen, de már az uralmam alatt van Szépen alakul.

2.

Minden testrészemet kell nekem még alak*tani, elvégre ami ma elég, holnap már nem

3. Centrikus tervek, amelyeknél külön x testrészre irányul a fejlesztési terv,több hónapra(pl 3.), de csak 1re, fõleg Natúrban. (a többi is jön, nem akkor mértékben)

4. Egyén függõ. Ehhez tennék is fel 1 kérdés a végén.

5. Nagyon sok van...mindenkinek mást jelent a nagy alkotás, máshol alak*tott nagyot. Erre nem *rnék példát, *zlések és pofonok

Kérdésem a következõ lenne:

Mennyiben befolyásolja a edzés módszer Y izom fejlõdését, hogy x helyen melyik rosttal vagyunk gazdababbak?????(fehér,vörös) Úgy értem van-e külön bizony*ték arra, hogy a x(fehér,vörös) rost a magasabb ismétlés számos edzésre reagál jobban, pörgõsre, Vagy a nagyobb súlyos, több pihenõre????

Két mondattal: Melyik rost mely edzés módszerre reagál jobban???? Kell-e e 2 rost edzésében választó falat húzni?????

Addig tart a lehetetlen ahol meghzod a hatrt.
-A lehetetlen nem ltezik.

,,Mert mlyen bennem hangok szlnak, s lmok nlkl nincsen holnap...."
Vlasz idzettel
Rgi 2010-01-14, 21:19
izomboy logja
izomboy izomboy offline
Tozo.hu Team versenyz

Idzet:
Eredeti szerz ToZo zenet megjelentse
Amikor a tükör elé állok azt látom, hogy arányosan gyenge minden testrészem.
Viszont akkor szimmetrikus vagyok?!!
Szimmetrikus,mint egy szöcske.
Tõled azért komolyabb hozászolást vártam.
Vlasz idzettel
Rgi 2010-01-15, 00:39
ToZo logja
ToZo ToZo offline
XtraAdmin

Belps dtuma: 2007 Oct
Hely: Hungary,1031 Budapest
Kor: 40
zenet: 2,206
Blog bejegyzsek: 96
Szavaz rtk:: 133
ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van ToZo Hrneve a hrhedteken is tl van
Kljd Skype zenetet ToZo rszre

Idzet:
Eredeti szerz izomboy zenet megjelentse
Tõled azért komolyabb hozászolást vártam.
Majd ha megjön az ihlet,most nem nagyon vagyok testééép*tõ kedvemben.

Vlasz idzettel
Rgi 2010-01-15, 05:05
izomboy logja
izomboy izomboy offline
Tozo.hu Team versenyz

Idzet:
Eredeti szerz izomboy zenet megjelentse

2)izomrost t*pus
eltérõ izomrost t*pusok eltérõ terhelésre reagálnak jól
1)Lassú, vörös rostok lassan fáradnak glikogént glükózt és zs*rt fehérjét is használnak,de gyors mozgásra alkalmatlan,
A vádli jellemzõen ilyen rostból van.
2a t*pusú gyors rost anaerob funkcióra alkalmas Kicsi állóképesség
3 b t*pusú gyors rost, menekülõ izom legkiesebb állóképesség legnagyobb anaerob kapacitás ,

(Egyébként a gyors rostok a fehérek és a lassúak a vörösek, ezt fontos volt le*rnom, mert mindenhol vagy *gy vagy úgy nevezik õket.)
Érdekesség=Az állatoknál nem vegyesen jelennek meg az izomrostok,csak minket sz*vat a teremtõ hogy ne tudjuk, biztosan hogyan edzünk, az állatok meg nem gyúrnak…. Most mond meg
EZT Pistinek ajánlom.
Vlasz idzettel
Rgi 2010-01-15, 05:29
izomboy logja
izomboy izomboy offline
Tozo.hu Team versenyz

Idzet:
Eredeti szerz Pisti,Izompisti zenet megjelentse
Így jöhetett az, hogy most hozzam fel a felsõ testemet, amin még most is dolgozok, fõleg a mellemen, de már az uralmam alatt van Szépen alakul.

2.

Minden testrészemet kell nekem még alak*tani, elvégre ami ma elég, holnap már nem

3. Centrikus tervek, amelyeknél külön x testrészre irányul a fejlesztési terv,több hónapra(pl 3.), de csak 1re, fõleg Natúrban. (a többi is jön, nem akkor mértékben)
Ez *gy nem igaz...a dopping nem ebben ad elõnyt,
a túloldalt még nem voltál hogy is tudhatnád?

Ne legyél ilyen magabiztos ha nincs mögötte bizony*ték, félõ hogy önteltséggel keverik majd össze.

Az alábbi képeken én csak az egyik képen szereplõ mellizom gazdájáról merném kijelenteni hogy már eléggé uralma alatt tartja a mellizma fejlõdését.
Szerinted melyik az?
Csatolt kpek (megtekintskhz regisztrlt tagnak kell lenned
File tpus: jpg bbb.JPG‎ (6.0 KB, 3 views)
File tpus: jpg kerekcsecs.jpg‎ (46.7 KB, 8 views)
Vlasz idzettel
Rgi 2010-01-15, 05:31
izomboy logja
izomboy izomboy offline
Tozo.hu Team versenyz

Sokéves edzésmúlt, rengeteg tapasztalat, az ami meghozza az edzéstapasztalatot, várj még ezzel a kijelentéssel.

Csak egy apró mondat, de ezek tesznek szimpatikussá vagy éppen nem azzá az olvasók elött.
Én nem merném le*rni.
Vlasz idzettel
Rgi 2010-01-17, 11:59
izomboy logja
izomboy izomboy offline
Tozo.hu Team versenyz

Látom mindenki másnak tökéletes arányai vannak
Vlasz idzettel
Vlasz

Jelenleg 1 ltogat (0 tag s 1 vendg) bngszi a tmt

Tma lehetsgei
Megjelentsi mdok

zenetklds szablyai