Menj vissza   Tozo közösség > ÉLETMÓD > NAPI TIPPEK
Regisztráció Blogok Súgó Tagjaink Mai üzenetek Keresés Mai üzenetek Jelöld a fórumokat olvasottnak

NAPI TIPPEK Hasznos tanácsok,érdekességek naponta!

Válasz

Téma lehetőségei Megjelenítési módok
Régi 2008-01-29, 16:46
ToZo logója
ToZo ToZo offline
XtraAdmin

Belépés dátuma: 2007 Oct
Hely: Hungary,1031 Budapest
Kor: 40
Üzenet: 2,206
Blog bejegyzések: 96
Szavazó érték:: 133
ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van
Küljd Skype üzenetet ToZo részére
Fogápolás

Bizonyos tömĂ©nysĂ©gĂ» klĂłr károsĂ*tja a fogzománcot. SĂłsavvá vegyĂĽl, amelynek hosszabb ideig tartĂł hatása tönkreteheti a fog zománcát. A károsodást mutatja az a jelensĂ©g, amikor fogainkon sárga vagy krĂ©taszerĂ» elszĂ*nezõdĂ©sek láthatĂłk, reszelõ Ă©rzĂ©st tapasztalunk Ă©s fogaink fokozottan Ă©rzĂ©kenyek a hõmĂ©rsĂ©kletre Ă©s a nyomásra. Az Amerikai Fogorvosok társasága azt ajánlja, hogy – ha e tĂĽnetek bármelyike jelentkezik – ellenõriztessĂĽk fogainkat.

Válasz idézettel
Régi 2008-01-29, 21:20
Eve logója
Eve Eve offline
Tozo.hu felhasználó

Belépés dátuma: 2007 Dec
Hely: Gyál
Kor: 34
Üzenet: 376
Szavazó érték:: 14
Eve  kiváló úton jár!!!!
válasz: Fogápolás

Gabcsinak van a legszebb fogsora!!! Nekem naon naon tetszik!!!!
Válasz idézettel
Régi 2008-01-29, 23:32
Tomy logója
Tomy Tomy offline
Tozo.hu felhasználó

Belépés dátuma: 2007 Nov
Hely: 2800 Tatabánya, Mártírok út 114.
Kor: 34
Üzenet: 740
Blog bejegyzések: 10
Szavazó érték:: 18
Tomy  kiváló úton jár!!!!

Igen a Gabcsié tényleg szépen ápolt!!
Én is rettentõ nagy gondot fordĂ*tok a szájápolásra mindĂ*g, szerintem annál nincsen gusztustalanabb ha egy embernek romlanak a fogai Ă©s ez mĂ©g láthatĂł is a kĂĽlvilág számára.
Elõszeretellel szoktam fogselymet is használni.
Régi 2008-01-30, 09:08
izomboy logója
izomboy izomboy offline
Tozo.hu Team versenyző

Hely: Gyömrő
Kor: 33
Üzenet: 1,915
Szavazó érték:: 31
izomboy hamarosan híressé fog válni! izomboy hamarosan híressé fog válni!
Küljd MSN üzenetet izomboy részére

Ha valaki a minta szerint mellõzi a cukrokat az ételeibõl eleve 70% kal csökkenti a fogszuvasodás lehetõségét.
15 éves koromig 4 tömött fogam gyõlt össze abbol 1 gyökérkezelt is lett.
amiĂłta testĂ©pĂ*tõ Ă©tkezĂ©st folytatok 1 szuvasodás sem alakĂşlt ki.
Válasz idézettel
Régi 2008-01-30, 10:57
Gabcsika logója
Gabcsika Gabcsika offline
Tozo.hu felhasználó

Hely: Budapest
Kor: 37
Üzenet: 3,228
Blog bejegyzések: 12
Szavazó érték:: 49
Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani
Küldj AIM üzenetet Gabcsika részére Küljd MSN üzenetet Gabcsika részére Küljd Skype üzenetet Gabcsika részére

Jaj de Édesek vagyok, hát igen imádok vigyorogni.
Én fél évente megyek kontrolla, mert ez szükséges. Aki nem figyel a szájhigénére gyorsan elcsúnyúlhat, és valljuk be a korona a szájban nem a legszebb.
Gyerekkoromban szörnyen össze-vissza állĂł fogaim voltak, de állagba szerencsĂ©re szuper jĂłk. Édesanyám sose tömött Ă©dessĂ©ggel, viszont annál több zöldsĂ©ggel, Ă©s gyĂĽmölccsel. Hála neki. SzĂłval gyermekkoromban szinte a fĂ©l fogsoromat kihĂşzták, mert tĂşl sok fogam volt. FogszabályzĂłt nem kaptam, de mĂ»töttĂ©k elöl a fogĂ*nyt, azĂ©rt, hogy a fogakat össze lehessen hĂşzni.

2-3 éve kihúzattam az összes bölcsességfogam, mert rengeteg probléma okozója lehet, és lecsiszoltattam a szemfogam, ami farkasfog volt.
Így állt össze a fogsorom. Ami fontos , hogy 6 hónaponta -évente fogkõleszedésre járok, illetve vásároltam magamnak egy szuper jó, kis elektromos fogkefét. Higyjétek el megéri befektetni egy ilyen szuper gépre.

Ja és van egy kis kõ ragaszta a fogamra. Imádom!!!

És ami fontos a fogselyem!!!!!

Válasz idézettel
Régi 2008-01-30, 11:12
Gabcsika logója
Tozo.hu felhasználó

Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani
Küldj AIM üzenetet Gabcsika részére Küljd MSN üzenetet Gabcsika részére Küljd Skype üzenetet Gabcsika részére

Szájápolási tippek

Ne kĂ*mĂ©lje fogkefĂ©jĂ©t!
  • napi legalább kĂ©t alkalommal 2-3 percig tisztĂ*tsa fogait, lehetõsĂ©g szerint elektromos fogkefĂ©vel
  • ha fogorvosa javasolja, feltĂ©tlen használjon fogselymet, fogköztisztĂ*tĂł kefĂ©t
  • fĂ©lĂ©vente, illetve panasz esetĂ©n azonnal keresse fel fogorvosát
  • Ă©tkezĂ©s után, ha nem tud fogat mosni, használjon cukormentes rágĂłgumit
ĂŤgy jĂł esĂ©llyel számĂ*that egy Ă©leten át tartĂł saját fogazatra, egy egĂ©szsĂ©ges mosolyra!

A szájápolás technikája

A fogmosás megfelelõ idõtartama 4-6 perc, ettõl talán csak a rendszeressége - naponta 2-szer - fontosabb. Nem mindegy azonban az sem, hogyan mozgatja a fogkefét. Egy megfelelõ fogmosási technika rövid ismertetõje következik!
Mindegyik technikára Ă©rvĂ©nyes, hogy a fogkefĂ©t lazán tartsa, inkább csak masszĂ*rozza a fogakat, ne dörzsölje, sikálja!
A kĂĽlsõ felszĂ*n:
Körkörös tisztĂ*tás: A fogak kĂĽlsõ felszĂ*nĂ©n alkalmazhatĂł eljárás. Fontos, hogy ne csak a fogakat, hanem az Ă*nyt is masszĂ*rozza a fogkefĂ©vel, Ă*gy az Ă*nyszĂ©lrõl is biztosan el tudja tĂĽntetni a lepedĂ©ket.
A belsõ felszĂ*n:
Sepregetõ mozgás: A fogak belsõ felszĂ*nĂ©nek tisztĂ*tási mĂłdja.
KivitelezĂ©se: A fogkefĂ©t az õrlõfogak terĂĽletĂ©n helyezze az Ă*nyszĂ©lre, innen indĂ*tsa a sepregetõ mozgást a fog rágĂłfelszĂ*ne felĂ©. FĂĽggõleges tisztĂ*tással a metszõfogak Ă©s a szemfogak (elĂĽlsõ 6 fog) belsõ felszĂ*nĂ©t mossa. A fogkefe mozgási iránya ekkor az Ă*nytõl a rágóélig tart.
A rágĂłfelszĂ*n:
Körkörös vagy sikálĂł mozgással tisztĂ*tsa az õrlõfogak rágĂłfelszĂ*nĂ©t, de ne feledje nem az erõ számĂ*t. Ne nyomja rá fogaira tĂşl erõsen a fogkefĂ©t.
Szabad fogfelszĂ*nek:
Ne feledkezzen meg az utolsĂł fog szabad (foggal már nem Ă©rintkezõ) felszĂ*nĂ©rõl sem, sõt ha foghiánya van a hiány melletti kĂ©t szomszĂ©dos felszĂ*n is szabad fogfelszĂ*nnek minõsĂĽl, ezeket is tisztĂ*tani kell. Ahogyan elĂ©ri, körbe kell mosni ezen felszĂ*neket is.
A fogselyem használatáról

A fogselyem a fogközök tisztĂ*tására alkalmazhatĂł eszköz. A fogselymezĂ©st elegendõ naponta egyszer, fogmosás elõtt elvĂ©gezni.
A drogériákban és a patikákban tudja beszerezni, 25 vagy 50 méter található a dobozban.

Kivitelezése:
A megfelelõ hosszĂşságĂş darab kb. 40 cm, ezzel kĂ©nyelmesen dolgozhat (a dobozt kinyitva egy fĂ©m fĂĽl segĂ*tsĂ©gĂ©vel tudja letĂ©pni a megfelelõ hosszĂşságĂş selymet).
Tekerje fel a két mutatóujjára úgy, hogy szabadon csak 5cm legyen,
majd vigye be a fogközbe a selymet, egĂ©szen a fogak közötti Ă*nypapilla alá. Ha ez sikerĂĽlt, akkor feszĂ*tse rá a foga felszĂ*nĂ©re Ă©s hĂşzza felfelĂ©, ki a fogközbõl. Ezt a technikát kell alkalmazni minden fogközben, vigyázva, hogy a papillát ne sĂ©rtse meg.

Válasz idézettel
Régi 2008-01-30, 17:50
ToZo logója
ToZo ToZo offline
XtraAdmin

Belépés dátuma: 2007 Oct
Hely: Hungary,1031 Budapest
Kor: 40
Üzenet: 2,206
Blog bejegyzések: 96
Szavazó érték:: 133
ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van ToZo Hírneve a hírhedteken is túl van
Küljd Skype üzenetet ToZo részére

Na hát,ha ezt minden reggel vĂ©gigcsinálnám,sosem Ă©rnĂ©k be a munkába! Szerintem elĂ©g heti 1x fogat mosni,Ăşgysem látszĂłdik,maximum nem kell vigyorogni,csak mosolyogni,a párod meg Ă*gy is kell,hogy szeressen,majd megszokja
Meg vannak már nagyon jó szájsprék is,nem fárasztó,1 pumpa és kész.
NANEHOGYKOMOLYANVEGYETEK!!!
Válasz idézettel
Régi 2008-01-31, 22:35
izomboy logója
izomboy izomboy offline
Tozo.hu Team versenyző

Hely: Gyömrő
Kor: 33
Üzenet: 1,915
Szavazó érték:: 31
izomboy hamarosan híressé fog válni! izomboy hamarosan híressé fog válni!
Küljd MSN üzenetet izomboy részére

Ja értem,hogy miért nem láttam még tõled széles mosolyt
Válasz idézettel
Régi 2008-02-18, 16:57
Gabcsika logója
Tozo.hu felhasználó

És hogy álltok a fogékszerrel?
Nekem vana fogamon egy nagyon pici kis kõ. ValĂłjában amivel a fogszabit teszik fel , azzal rögzĂ*tik. Én nagyon szeretem, kĂĽlönlegessĂ© teszi a mosolyom. bár amikor fotĂłzásra megyek, mindĂ*g leretusálják.

Válasz idézettel
Régi 2008-03-05, 19:10
sbiggy logója
sbiggy sbiggy offline
Tozo.hu felhasználó

Belépés dátuma: 2008 Mar
Üzenet: 1,200
Szavazó érték:: 22
sbiggy  kiváló úton jár!!!!

Én már megfigyeltem egy csinos lányon a Westendben
Mondjuk én biztos nem rakatnék magamnak,igaz fogam sincs
Válasz idézettel
Válasz

Jelenleg 1 látogató (0 tag és 1 vendég) böngészi a témát

Téma lehetőségei
Megjelenítési módok

Üzenetküldés szabályai
Nem nyithatsz új témát
Nem szólhatsz hozzá
Nem csatolhatsz
Nem szerkesztheted üzenetedet

[IMG] kód Be
HTML kód Ki
Fórum ugrás

Minden időpont GMT +2 alapján jelenik meg. A pontos idő 09:55.