Menj vissza   Tozo közösség > SPORTOK > BODY BUILDING FÓRUM > Nem csak profiknak...
Regisztráció Blogok Súgó Tagjaink Mai üzenetek Keresés Mai üzenetek Jelöld a fórumokat olvasottnak

Nem csak profiknak... Akik még ismerkednek a sporttal,kezdők - amatőrök kérdései,tapasztalatai.

Válasz

Téma lehetőségei Megjelenítési módok
Régi 2008-01-28, 10:11
Cheltic Cheltic offline
Tozo.hu felhasználó

Belépés dátuma: 2008 Jan
Kor: 34
Üzenet: 5
Szavazó érték:: 0
Cheltic  kiváló úton jár!!!!
vĂĄlasz: SzemĂŠlyi edzĂľ???

Átalakulås lÊpÊsrþl, lÊpÊsre

[size=3]Sziasztok, Zsembery Karesz vagyok, 24 ĂŠves, szemĂŠlyi edzĂľ. Azt a megtisztelĂľ lehetĂľsĂŠget kaptam, hogy megoszthatom veletek, amit a sajĂĄt illetĂľleg a munkĂĄm sorĂĄn alkalmazott diĂŠta sorĂĄn tapasztalok. Ha a kĂŠpeket megnĂŠzitek, nem kell semmilyen titkos mĂłdszerre gondolnotok. HĂĄrom dolog kell a cĂŠlok elĂŠrĂŠsĂŠre. ElĂľszĂśr is tĂťzz ki egy reĂĄlis vĂĄltozĂĄst, ami a szemed elĂľtt lebeg, s genetikai hatĂĄraidon belĂźl van. AztĂĄn szerezd be a hozzĂĄ szĂźksĂŠges kiegĂŠszĂ*tĂľket, mert ezek sokat segĂ*tenek mai idĂľhiĂĄnyos ĂŠletĂźnkben, s a minĂŠl jobb eredmĂŠny elĂŠrĂŠsĂŠben. Majd egy rendszert vezess be ĂŠtkezĂŠsedben, edzĂŠseidhez, mindennapjaidhoz igazĂ*tva, melyben a megfelelĂľ fehĂŠrje-szĂŠnhidrĂĄt-zsĂ*rarĂĄny kap fontos szerepet. TermĂŠszetesen a szemĂŠlyi edzĂľ ma mĂĄr azĂŠrt elĂŠrhetĂľ, hogy ebben segĂ*tsĂŠgedre legyen. Az „ElĂľtte”, „UtĂĄna” kĂŠpek kĂśzt kicsivel tĂśbb mint egy ĂŠv kĂźlĂśnbsĂŠg van, ĂĄm a vĂŠgsĂľ forma elĂŠrĂŠsĂŠhez 12 hĂŠt rendszerezett diĂŠtĂĄra volt szĂźksĂŠgem. Ez a sport, s maga a fitnesz megfelelĂľ ĂŠtrend nĂŠlkĂźl nagyon nehezen, ha mondhatom sehogy sem lĂŠtezik. Ha arĂĄnyokrĂłl kĂŠne beszĂŠlnem, az ĂŠtkezĂŠs egy diĂŠta sorĂĄn 70 szĂĄzalĂŠk s a megfelelĂľ edzĂŠsmĂłdszer, s pihenĂŠs adja ki a maradĂŠk szĂĄzalĂŠkokat. Egy ĂŠtrend ĂśsszeĂĄllĂ*tĂĄsĂĄnĂĄl nem lehet biztos receptet kiadni. Nincs olyan tĂ*pusĂŠtrend ami mindenkinek ugyanolyan jĂł. Minden embernek mĂĄsra van szĂźksĂŠge. Persze az ĂŠtelminĂľsĂŠgben hasonlĂł, de a vĂŠrcsoport, ĂŠletkor, s az ĂŠtkezĂŠs hatĂĄsĂĄra vĂŠgbemenĂľ fizikai vĂĄltozĂĄsok folyamatos kontrollĂĄciĂłt, s variĂĄciĂłkat igĂŠnyelnek. Egy dolgozĂł embernek, ĂŠrdemes 3 fĂľ ĂŠtkezĂŠsre beosztania a napjĂĄt, s ehhez mĂŠg napkĂśzben, illetĂľleg edzĂŠs utĂĄn egy-egy tĂĄplĂĄlĂŠkkiegĂŠszĂ*tĂľ javallott. VĂŠlemĂŠnyem szerint zsĂ*rĂŠgetĂľkre addig nincs szĂźksĂŠg, amĂ*g az anyagcsere magĂĄtĂłl gyorsĂ*tja be a folyamatokat. A legszĂźksĂŠgesebb ĂŠtrendkiegĂŠszĂ*tĂľk: fehĂŠrje koncentrĂĄtum, aminosavak/legjobb az elĂĄgazĂł lĂĄncĂş BCAA aminosav/, s egy multivitamin. Ezekkel ĂŠrdemes elkezdeni, aztĂĄn a vĂĄltozĂĄsokat figyelve vĂĄltoztatni akĂĄr ezeken, akĂĄr az ĂŠtrenden. Ezeket figyelembe vĂŠve, s alkalmazva, nem csak magamon tapasztalom a vĂĄltozĂĄsokat, hanem vendĂŠgeimen is. JĂł edzĂŠst kĂ*vĂĄnok mindenkinek, s ha bĂĄrmi kĂŠrdĂŠsetek lenne megtalĂĄltok az ***************os telefonszĂĄmon, illetĂľleg Ă*rhattok privĂĄtban,vagy emailon keresztĂźl itt az oldalon.FONT=Times New Roman]. KitartĂł edzĂŠst mindenkinek!
Csatolt képek (megtekintésükhöz regisztrált tagnak kell lenned
File típus: jpg Előtte2.jpg‎ (31.0 KB, 10 views)
File típus: jpg Utána.jpg‎ (15.4 KB, 11 views)
File típus: jpg Utána6.jpg‎ (26.0 KB, 11 views)
File típus: jpg Utána4.jpg‎ (34.5 KB, 8 views)

Utoljára Szelszi módosította 2008-01-28, 10:16-kor. Ok: Elérhetőségeidet magán üzenetben küld el az érdeklődőknek. Köszi.
Válasz idézettel
Régi 2008-01-28, 10:25
Gabcsika logója
Gabcsika Gabcsika offline
Tozo.hu felhasználó

Belépés dátuma: 2007 Nov
Hely: Budapest
Kor: 37
Üzenet: 3,228
Blog bejegyzések: 12
Szavazó érték:: 49
Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani
Küldj AIM üzenetet Gabcsika részére Küljd MSN üzenetet Gabcsika részére Küljd Skype üzenetet Gabcsika részére

Nagyon gyĂśkeres vĂĄltozĂĄson mentĂŠl keresztĂźl. Úgy gondolom, hogy mindenkinek pĂŠldĂĄt mutatsz. EdzĂľkĂŠnt azĂŠrt, mert sajĂĄt magadon mutatod be azt, amit vĂŠghez lehet vinni. LĂĄtszik, hogy tudatosan ĂŠpĂ*tetted fel ezt a 12hetet. EzĂŠrt mondjuk azt, hogy a testĂŠpĂ*tĂŠshez is, ĂŠa diĂŠtĂĄhoz is magasfokĂş inteligenciĂĄra van szĂźksĂŠg a kitartĂĄson, ĂŠs az akaraton kĂ*vĂźl.
Illetve példát mutatsz azoknak akik kalapukat emelik a munkád elõtt, és megtapsolnak. Õk pedig az átlag emberek, akik hitetlenek, és reményvesztettek legtöbbször. Íme itt a példa. Igen is meg lehet csinálni, ésszel, és kitartással.
Nem kell hozzĂĄ mĂĄs, csak eltĂśkĂŠltsĂŠg, sajĂĄt magunk ismerete, ĂŠs nĂŠmi tĂĄplĂĄlĂŠkkiegĂŠszĂ*tĂľ.
GartulĂĄlok.

Válasz idézettel
Régi 2008-01-28, 10:31
Cheltic Cheltic offline
Tozo.hu felhasználó

KĂśszĂśnĂśm Gabi Igen, egy edzĂľnek jĂłl esik lĂĄtni hogy amiĂŠrt kĂźzd, amĂśgĂśtt van valami, s nem csak a levegĂľbe beszĂŠlĂźnk, mikor teljesĂ*tmĂŠnyt vĂĄrunk a vendĂŠgetĂľl.SzĂĄmomra ezt jelenti a szemĂŠlyi edzĂľ fogalma, tenni a CĂŠlĂŠrt kĂśzĂśsen. Mindenkinek szĂŠp napot
Válasz idézettel
Régi 2008-01-28, 12:20
izomboy logója
izomboy izomboy offline
Tozo.hu Team versenyző

Belépés dátuma: 2007 Dec
Hely: Gyömrő
Kor: 33
Üzenet: 1,915
Szavazó érték:: 31
izomboy hamarosan híressé fog válni! izomboy hamarosan híressé fog válni!
Küljd MSN üzenetet izomboy részére

Milyen egyhangĂş a szĂĄmod
MesĂŠlnĂŠl a szĂŠnhidrĂĄt-fehĂŠrje-zsĂ*r arĂĄnyokrĂłl, ĂŠs a diĂŠta vĂŠgefele hogyan vĂĄltozott?
Válasz idézettel
Régi 2008-01-28, 14:58
Cheltic Cheltic offline
Tozo.hu felhasználó

Igen a fĂłrumban sajna nem jelenik meg, de itt Ă*rhattok nyugodtan AzĂŠrt felesleges pont az ĂŠn szĂŠnhidrĂĄt-fehĂŠrje -zsĂ*r arĂĄnyaimrĂłl beszĂŠlni a diĂŠta alatt, mert ez nekem jĂł, az ĂŠn szervezetemre hat.Neked a testsĂşlyĂłdtĂłl, ĂŠletkorodtĂłl, edzĂŠsmĂşltadtĂłl, vĂŠrccsoportĂłl fĂźggĂľen mĂĄs rĂĄnyokkra van szĂźksĂŠged.Épp ezĂŠrt Ă*rtam hogy ĂĄltalĂĄnos recept nincs.Ezt folyamatosan kontrollĂĄlni kell.Nem szeretnĂŠm ha valaki fĂŠlreĂŠrtenĂŠ s ugyanazt az ĂŠtelmennyisĂŠget kezdenĂŠ mint ĂŠn.Mert lehet nĂĄla nem Ăşgy hat. MegĂĄllapĂ*thatjuk hogy egy ĂĄtlagosan edzĂľ embernek, vĂŠlemĂŠnyem szerint 1,5-1,8 g /testsĂşlykilĂł fehĂŠrjĂŠre, a szĂŠnhidrĂĄtbĂłl pedig kb. 2,5-3,5 g/testsĂşlykilĂłra van szĂźksĂŠge diĂŠta sorĂĄn.ZsĂ*r lenmagolajbĂłl. No persze nem mindegy, hogy mikor viszed be, milyen arĂĄnyokkal, s hogyan csĂśkkented folyamtosan befelĂŠ a szĂŠnhidrĂĄtot.EzĂŠrt vannak a szemĂŠlyi edzĂľk, mert ezt lĂĄtatlanban nehĂŠz.Ehhez szemĂŠlyes kontaktus, folamatos muna kell.LĂŠnyeg hogy jĂł minĂľsĂŠgĂť tĂĄpanyagok legyenek: vĂŠrcsoporttĂłl fĂźggĂľen:csirke, pulka, hal, marha. Rizs, durumtĂŠszta. S ezek fajtĂĄi. A diĂŠta kemĂŠnysĂŠgĂŠtĂľl, s a cĂŠltĂłl fĂźggĂľen lehet Ă*zesĂ*teni, hog ne und meg.HozzĂĄteszem ĂŠn edzĂľkĂŠnt nem hasznĂĄltam Ă*zesĂ*tĂŠst...mĂŠg a vĂ*z nĂĄtriumtartalmĂĄra is figyeltem. Persze, nekem is mĂĄs cĂŠlok voltak meghatĂĄrozva, mint a vendĂŠgeknek.A lĂŠnyeg hogy egy egĂŠszsĂŠgesen sportos fizikumot alakĂ*ts ki, amivel meg vagy elĂŠgedve.Szerintem tĂşl nag ĂşjdonsĂĄgot nem Ă*rtam, ha rendszeres fitness olvasĂłk vagytok.A lĂŠnyeg abban rejlik, hogy csinĂĄlni kell, s megtapsztalni hogy Neked mi a legjobb
Válasz idézettel
Régi 2008-01-28, 15:02
Cheltic Cheltic offline
Tozo.hu felhasználó

RemĂŠlem azĂŠrt van hasznos az Ă*rĂĄsomban a kĂŠrdĂŠsedet illetĂľen...s most igyekszem megjavĂ*tani az "y" betĂťt a gĂŠpemen, mert folyton kihagy
Válasz idézettel
Régi 2008-01-29, 08:45
izomboy logója
izomboy izomboy offline
Tozo.hu Team versenyző

Belépés dátuma: 2007 Dec
Hely: Gyömrő
Üzenet: 1,915
Szavazó érték:: 31
izomboy hamarosan híressé fog válni! izomboy hamarosan híressé fog válni!
Küljd MSN üzenetet izomboy részére

Épp a te testĂ*pusodra bejĂśtt arĂĄnyokra lettem volna kivĂĄncsi nem magamhoz mĂŠrtem volna.
Válasz idézettel
Régi 2008-01-29, 10:55
Gabcsika logója
Gabcsika Gabcsika offline
Tozo.hu felhasználó

Belépés dátuma: 2007 Nov
Hely: Budapest
Kor: 37
Üzenet: 3,228
Blog bejegyzések: 12
Szavazó érték:: 49
Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani Gabcsika az akit nagyszerű megpillantani
Küldj AIM üzenetet Gabcsika részére Küljd MSN üzenetet Gabcsika részére Küljd Skype üzenetet Gabcsika részére

Cheltic nagyon magas, ĂŠn a derekĂĄig ĂŠrek.

Válasz idézettel
Régi 2008-01-29, 12:29
Cheltic Cheltic offline
Tozo.hu felhasználó

Nos, ĂŠn kĂŠt napra osztottam a szĂŠnhidrĂĄtbevitelem: alacsony ĂŠs kĂśzepes szĂŠnhidrĂĄt nap.Magasat nem tartottam most, lehet legkĂśzelebb kiprĂłbĂĄlom.Ez ugye azt jelenti hogy a kĂśzepesen a fehĂŠrje -szĂŠnhidrĂĄt arĂĄnyban volt egymĂĄssal, mĂ*g alacsonyon elhagytam az Ăśsszetett szĂŠnhidrĂĄtokat, s brokkoli kĂŠpezte a bevitel forrĂĄsĂĄt. AzonkĂ*vĂźl az utolsĂł 1,5 hĂłnapban szĂŠtvĂĄlasztottam a szĂŠnhidrĂĄtos s fehĂŠrjedĂşs ĂŠtkezĂŠseket is, legalĂĄbb 40 perc-1 Ăłra szĂźnettel. Mondanom sem kell, erre nagyon be kellett osztani az idĂľmet, mert az kevĂŠs volt. Nekem az 1 kĂśzepes nap/edzĂŠsnap/, 2 alacsony nap/pihenĂľnap kombinĂĄciĂł jĂśtt be. TĂśbb alacsonyat nem ĂŠrdemes tartani sztem, mert elĂŠhezik a szervezeted. TĂşl nagy tĂśltĂŠseket nem csinĂĄltam, a vĂŠge felĂŠ sem, mert csak kiegĂŠszĂ*tĂľkkel fĂŠlĂľ lett volna hogy bevizesedem.InkĂĄbb hoztam egy kisebb, formĂĄsabb fizikumot. Szval az utolsĂł 1-1,5 hĂŠten csĂśkkentettem a szĂŠnhidrĂĄtot folyamatosan, mĂ*g a fehĂŠrjĂŠnĂŠl/mivel kiegĂŠszĂ*tĂľbe csak BCAA ment/ tartottam a magasabb adagokat halbĂłl, az izomvesztesĂŠg elkerĂźlĂŠse vĂŠgett. El kell mondjam, hogy sztem a leĂ*rtak semmilyen ĂşjdonsĂĄgot nem tartalmaznak egy edzĂľi diĂŠtĂĄhoz kĂŠpest, pusztĂĄn meg kell figyelni a vĂĄltozĂĄsokat, s folyamatos kontrollt vĂŠgezni. NĂĄla a vĂŠrcsoport figyelĂŠse is fontos volt. Azt vettem ĂŠszre, hogy a rizstĂľl szĂĄrazodok be a legjobban, illetĂľleg puf****tott rizzsel kiegĂŠszĂ*tve.Azt simĂĄn ĂĄsĂĄnyvĂ*zzel turmixoltam. A vĂŠgĂŠn, az uccsĂł 1,5 hĂŠtben pedig mĂĄr nem turmixoltam, hanem natĂşran ettem, Ă*gy sem kĂśti a vizet.Ott mĂĄr a sima rizst is elhagytam. Mivel ez edzĂľi felkĂŠszĂźlĂŠs volt, s nem verseny, a tĂśltĂŠs-ĂťrĂ*tĂŠst a vĂŠgĂŠn nem szĂĄmolgattam.MegcsinĂĄltuk a kĂŠpeket dĂŠlelĂľtt, aztĂĄn rizzsel tĂśltĂśttem kicsit az estekhez. NagyjĂĄbĂłl ennyi
Csatolt képek (megtekintésükhöz regisztrált tagnak kell lenned
File típus: jpg Utána5.jpg‎ (34.3 KB, 13 views)
Válasz idézettel
Régi 2008-02-10, 04:43
dodó logója
dodó dodó offline
Tozo.hu felhasználó

Belépés dátuma: 2008 Feb
Üzenet: 100
Szavazó érték:: 11
dodó  kiváló úton jár!!!!

remĂŠlem jĂł topicba teszem fel a kĂŠrdĂŠst, edzĂŠsnaplĂłt szeretnĂŠk kĂŠszĂ*teni ill. hasznĂĄlni, milyen feljegyzĂŠseknek kell benne szerepelnie? vagy ha mĂĄs nem egy link segĂ*tsĂŠgĂŠvel honnan tudnĂĄm letĂślteni?
Válasz idézettel
Válasz

Jelenleg 1 látogató (0 tag és 1 vendég) böngészi a témát

Téma lehetőségei
Megjelenítési módok

Üzenetküldés szabályai
Nem nyithatsz új témát
Nem szólhatsz hozzá
Nem csatolhatsz
Nem szerkesztheted üzenetedet

[IMG] kód Be
HTML kód Ki
Fórum ugrás

Minden időpont GMT +2 alapján jelenik meg. A pontos idő 07:14.