Menj vissza   Tozo kzssg > SPORTOK > BODY BUILDING FRUM > Nem csak profiknak...
Regisztrci Blogok Sg Tagjaink Mai zenetek Keress Mai zenetek Jelld a frumokat olvasottnak

Nem csak profiknak... Akik mg ismerkednek a sporttal,kezdk - amatrk krdsei,tapasztalatai.

Vlasz

Tma lehetsgei Megjelentsi mdok
Rgi 2007-11-17, 22:42
promanco promanco offline
Regisztrl felhasznl

Belps dtuma: 2007 Nov
Kor: 45
zenet: 5
Blog bejegyzsek: 3
Szavaz rtk:: 0
promanco  kivl ton jr!!!!
Személyi edzõ???

Sajnos két éven át saját bõrömön is tapasztaltam és nap mint nap találkozom olyan sporttársakkal akik hasonló problémákkal küzködnek. Nevezetesen magukat személyi edzõnek h*vó emberek sok-sok pénzért elhitetik az edzeni és persze fejlõdni k*vánó lelkes na*vokkal, hogyan kell ebben a sportágban célokat elérni. A bökkenõ az, hogy Õk maguk soha nem érték el ezeket, de a legnagyobb gond az amikor a véletlen folytán a sors - bár tudom Tozo nem hisz a véletlenekben - a tan*tványt összehozza Tozoval és kiderül, hogy még azon kevés gyakorlatot amit ismernek is rosszul végzik. Nem tudom, hogy ezen fórum keretén belül van-e jogunk vagy lehetõségünk ún. fekete listát kész*tenünk ezen személyekrõl, fõleg a személyiségi jogok figyelembevétele mellett, de ezt a témát ezen edzõnek h*vott személyek ellen és a tan*tványok védelme érdekében szeretném kibeszélni.
Vlasz idzettel
Rgi 2007-11-18, 20:05
Gabcsika logja
Gabcsika Gabcsika offline
Tozo.hu felhasznl

Hely: Budapest
Kor: 37
zenet: 3,228
Blog bejegyzsek: 12
Szavaz rtk:: 49
Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani
Kldj AIM zenetet Gabcsika rszre Kljd MSN zenetet Gabcsika rszre Kljd Skype zenetet Gabcsika rszre
Mélységesen megértem a gondolataidat. Igen mi vagyunk azok, akik alkotunk, de hogyan? Egy edzõnek többszörös odafigyeléssel kell összpontos*tania a tanoncára.
Én szeretem a prec*zitást. És számomra elengethetetlen a szakmai háttér, a tudás.
Minden edzõnél van jobb, okosabb, stb...
De az igazi alapokat akkor tudja megszerezni egy ember, amikor a saját bõrén megtapasztalja, amikor végigcsinálta már azt az edzésformát, végigette azt a diétát, és beszedte azt a táplálékkiegész*tõt. Bár nem vagyunk egyformák, és mindenki máskép reagál minenre, de az alapok azonosak, és adottak.
A többi korrekció csak a szemfüles, és tapasztalt edzõ dolga.

Vlasz idzettel
Rgi 2007-12-09, 10:44
Szrazgbor Szrazgbor offline
Tozo.hu felhasznl

Hely: Magyarorszg; 1151 Budapest
Kor: 46
zenet: 2
Szrazgbor  kivl ton jr!!!!
Liberális gondolatok

Sziasztok,

elolvastam a témában eddig elhangzottakat; jelentõs részben egyetértek velük, de van néhány gondolat, amit szeretnék én is megosztani veletek.

Tényként kezelhetjük, hogy a testép*tés egyre népszerûbb, ami maga után vonja, hogy egyre több személyi edzõre van szükség, mert egyre több "tanonc" igényli a velük való együttmûködést. A "szakma" jól láthatóan felhigult, ami probléma. A helyzetet szerintem több féle képpen is lehetne kezelni: 1. minden teremben a helyi vezetõ trénernek a felelõssége, hogy csak olyan munkatársakkal dolgozzon, akik valóban jók, mert ezzel vonzani fogja a vendégeket. Azzal felesleges foglalkoznia, hogy más termekben milyen a minõség, mert a lényeg, hogy, amit Õ csinál az legyen jó; 2. aki valóban komolyan akar foglalkozni a testép*téssel és személyi edzõvel dolgozik, kritikus kell legyen és ha azt látja, hogy számára az adott edzõ nem megfelelõ, akkor keressen másikat. Ez a saját felelõssége. Azért mondom ezt, mert én 2006 szeptembere óta dolgozom Tozóval és a szertorna edzõm óta Õ az elsõ olyan edzõ, akivel valóban fejlõdöm. Idõközben sok személyi edzõvel dolgoztam, akik nekem nem jöttek be, de másnak ideális trénernek bizonyultak.

Azt szerintem látni kell, hogy a személyi edzõ-tanonc kapcsolat nagyon relat*v, és azért mert egy tréner nekem nem "jó", nem jelenti azt, hogy másnak nem. Szóval, én azért óvatos lennék egy fekete listával. Márcsak azért is, mert sok olyan "tanonc" van, aki elmegy személyi edzõhöz, majd elkezd nyavajogni és nem azt csinálja, amit a tréner elõ*r, hanem, amihez kedve van, majd a végén, amikor nem jön meg az eredmény az edzõt okolja. Hosszú távon az edzõ sem lesz motivált, hogy seg*tsen egy ilyen tanoncnak, de lehet nem fogja elküldeni, mert mégiscsak ebbõl él. Azt hiszem minden edzõnek vannak "fizetõs tan*tványai", és olyanok is, akikekkel sz*vesen együtt dolgozik. Pedig a fentiek alapján beszélhetnénk arról is, hogy az önám*tó tan*tványok fekete listáját is áll*tsuk fel - azt hiszem ez a lista lényegesen hosszabb lenne, mint a másik, csak nagyon sokan nem mernek szembe nézni azzal, hogy lusták és van, amit pénzzel nem lehet megváltani.

Akár edzõ, akár tan*tvány a téma, én a természetes kiválasztódásban hiszek. Nehéz volt megtanulni Tozótól, hogy elsõsorban azzal foglalkozz, amit magad produkálsz, sde ha ez menni fog, akkor nem lesz gond.

Sziasztok: Hóember
Rgi 2007-12-10, 19:04
Regisztrl felhasznl

Gábor szavait élvezet volt olvasni. Számomra a legérdekesebbek az utolsó sorai voltak. Ha ezen soraimat Tozo olvassa gondolom érti mire gondolok.
De visszatérve az eredeti gondolatra. Én egy harmadik pontot is felvennék a listára. Ez pedig a szakképes*tés nélküli edzõsködés ill. a szakképes*téssel de szakértelemmel nem rendelkezõ oktatás. Gáborral egyetértek abban, hogy az ún. tanoncon is sok múlik. De szerintem minõs*t egy edzõt ha az általa oktatott gyakorlatok száma nem haladja meg a tizet mert nem ismer többet. Én sajnos edzettem *gy...
Vlasz idzettel
Rgi 2007-12-11, 03:38
Szrazgbor Szrazgbor offline
Tozo.hu felhasznl

Hely: Magyarorszg; 1151 Budapest
Kor: 46
zenet: 2
Szrazgbor  kivl ton jr!!!!
Az (ön)ismeret és az (ön)kritika alapvetése

Igazad van, ha valakinek nincs önismerete, esetleg önkritikája azt illetõen, amit, mint "szakma" ûz és ezt szolgáltatásként adja el másoknak, akkor azt hiszem azzal seg*tünk neki, ha ezen hiányosságaival magára hagyjuk õt. Szerintem ilyenkor kell edzõt váltani, de szerencsére ez nem az edzõ döntése, hanem a miénk, szóval rajtunk áll a helyzet megoldása. Volt sajnos nekem is hasonló tapasztalatom ...., aztán váltottam és csak azért voltam pipa, mert pazarolták az idõmet és az energiámat, de teljesen egyetértek azzal, amit *rsz.
Rgi 2007-12-11, 12:12
yana logja
yana yana offline
Tozo.hu felhasznl

Kor: 40
zenet: 13
Blog bejegyzsek: 2
yana  kivl ton jr!!!!
Hali!

Én csak annyit mondok,hogy a hosszú évek tapasztalatait nem lehat egy papirral megvásárolni...és a nagyon 'tudományos' edzés,diéta megközel*tését sem tudom megérteni...FOGD A VASAT CSINÁLD AMIT MONDOK ÉS NE GONDOLKODJ,MAJD ÉN GONDOLKODOM oktatás h*ve vagyok!Ez csak *gy lehet erdményes!!
Rgi 2007-12-12, 12:41
Gabcsika logja
Tozo.hu felhasznl

Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani
Kldj AIM zenetet Gabcsika rszre Kljd MSN zenetet Gabcsika rszre Kljd Skype zenetet Gabcsika rszre
Egyetértek Yanával. A tapasztalat a legnagyobb tudás.

Vlasz idzettel
Rgi 2007-12-13, 20:03
Regisztrl felhasznl

Valóban sokat szám*t a tapasztalat. Én a téma felvetését eredetileg arra szántam, hogy azon sorstársak idejét és pénztárcáját megk*méljem akik elhatározzák, hogy lemennek egy terembe és edzõt választanak maguk mellé.
A hozzászólásokból arra engedek következtetni,hogy többünknek van már hasonló negat*v tapasztalata. Ha ezekre úgy reagálunk ahogy Gábor mondta akkor ezek a trénerek továbbra is végzik a "munkájukat" ráadásul kimer*tjük az önzõség fogalmát.
Persze én nem k*vánom eröltetni azt ami nem megy. Én is megtanultam a magam kárán mondhatnám, hogy nem érdekel más. De engem úgy neveltek és úgy is élek, hogy ha megdöglött a tehenem akkor ne dögöljön meg másé. Bár azt is tudom, hogy ezen felfogásommal a kevesek közé tartozom...
Vlasz idzettel
Rgi 2007-12-14, 11:26
Gabcsika logja
Tozo.hu felhasznl

válasz: Személyi edzõ???

Az a baj, hogy sokan meg vannak gyõzõdve arról, hogy az õ edzõjük jó, és mindent tud, és profi , és....
Nem tudod nekik megmagyarázni, sem elmutogatni, sem elhitetni, am*g ki nem próbálják. Nincs viszony*tási alap. zolinál jobbat nem tudok, pedig edzettem versenyzõkkel, szakemberekkel...
még ennél is több kell. Elhivatottság, tapasztalat, tudás, és mindenzt alkalmazva!

Vlasz idzettel
Rgi 2008-01-23, 07:21
izomboy logja
izomboy izomboy offline
Tozo.hu Team versenyz

Belps dtuma: 2007 Dec
Hely: Gymr
Kor: 33
zenet: 1,915
Szavaz rtk:: 31
izomboy hamarosan hress fog vlni! izomboy hamarosan hress fog vlni!
Kljd MSN zenetet izomboy rszre
válasz: Személyi edzõ???

Edzõi hitvallás

Hogy miért a testép*tés?
Ez az a sport ami minden belsõ vágyam kielég*ti, teljesen azonosul vele a személyem.
Rendszert visz az életembe. Egyéni a sikerünk vagy éppen a bukásunk. Megvan benne
az önmegvalós*tás és a sikerélmény.
Hiszem, hogy aki ebben a sportban érvényesûl, az élet többi területén is fog tudni
érvényesûlni. Bárcsak olyan elszántsággal rendelkezne az ország, mint amilyen
fanatizmussal egy testép*tõ versenyzõ.
Mikor elkezdtem fõleg a kisebbségi komplexus hajtott, majd célt adott, motiváltságot
s lassan erõsebb jellemet kölcsönzött.
Valamiért a testép*tést nem mindenki tartja sportnak.
Teljesen igazuk van, ez több mint sport, ez testép*tés, mûvészet.
Öt év edzésmúlt után 2005-ben versenymúltat szereztem és ennek köszönhetem, hogy
2006 óta a Balance SE terem és személyi edzõjeként dolgozhatok.
Mikor elkezdek foglalkozni egy vendéggel, vagy felkérnek, hogy foglalkozzak velük
mint edzõ, az elsõ dolgom megkérdezni, hogy mi a célja a sporttal, mennyi idõt tud
rá szánni, heti illetve napi szinten.
Kitérek az egészségügyi állapotára, sportmúltjára esetleges születési rendellenességre,
például: gerincferdülés, sz*vproblémák.
Majd többnyire egyeztetek vele egy idõpontot ahol egy felmérõ edzést fogunk végezni.

Felmérõ edzés: az elsõ edzésre egy vázlatos edzésterv már elkészült amit persze tovább
fog alkotni az edzendõ személy jelenlegi, valódi fizikai erõnléte és állóképessége.
Az utcáról bejövõ átlag ember aki szinte semmilyen fizikai aktivitást nem végzett évek
óta szinte kizárt, hogy egyes alapgyakorlatokat (guggolás saját súllyal) el tudjon
végezni.
Ez szomorú tény. Tehát az elsõ edzés arra szolgál, hogy felmérjük mennyire terhelhetõ
az egyén, és eszerint válogatjuk ki a megfelelõ gyakorlatokat.
Következõ edzésen már komplett az edzésterv és az étkezési stratégiát is felép*tem,
és közben figyelem a reakcióit és leszûröm mennyire hajlandó változtatni az
étkezési st*lusán.
Az emberek többsége nem igazán hajlandó számolgatni az is megterheli õket, hogy a
berögzött szokásokat fel kell rúgniuk.
Az az elsõ, hogy tisztázom vele ezen áll vagy bukik a sikere.
Aki hajlandó maximálisan alávetni magát és a céljai eléréseire felhasználni az
étkezését annál maximálisan a testformáló étkezést szoktam *rni.
Ahol erre nem hajlanak csupán az alapvetõ létfontosságú dolgokat próbálom
kiszûrni és alapokat beiktatni az étrendjébe.

Érték, értékelés: Az idõ haladtával a teljesen kezdõ az egésztestes edzéstervrõl
ha kell osztottra vált, ha szükséges az intenzitás és a használt súlyok is
változnak és az alapgyakorlatokban használt súlyokat pontosan feljegyezzük, hogy
idõrõl idõre követni tudjuk a fejlõdést.
Ez az értékelés egy visszajelzés egyben a tanoncnak affelõl, hogy jól halad-e és
egyben visszajelzés nekem, hogy mennyire tartja be a le*rt szabályokat és
követelményeket.
Ez az idõnkénti értékelés okozhat szorongást, negat*v önértékelést is, ezért
nem mindegy, hogyan adjuk elõ illetve, ha a fejlõdés elmarad jogosan gyanakodhatunk,
hogy nincsenek betartva a szabályok.
Ez esetben jogosan szembesülhet a kudarcal.

Kompetencia: az a képességünk ami a bennünk lévõ szakmai tudást problémamegoldó
cselekvéssé alak*tja.
Tehát, nem elég a gyakorlatban és elméletben szerzett szakmai tudás, ezt tudni kell
átadni, megfelelõ interakcióval az edzett személynek.
Ez csak is gyakorlattal érhetõ el, *gy visszanézve az iskolában tanultakból aligha
válhatna belõlem jó edzõ.

Interakció: a kommunikáció kialak*tása. Ez függ a partner korától, a mi személyünktõl.
Ha nállam idõsebb az illetõ, elõszõr mindig magázódással kezdem, ezzel megadva a
tiszteletet s ha õ kezdeményezi a tegezõdést azonnal átveszem én is.
Ha unszimpatikus leszek az elsõ találkozás után már eleve meddõ a projekt.

Vlasz idzettel
Vlasz

Jelenleg 1 ltogat (0 tag s 1 vendg) bngszi a tmt

Tma lehetsgei
Megjelentsi mdok

zenetklds szablyai
Nem nyithatsz j tmt
Nem szlhatsz hozz
Nem csatolhatsz
Nem szerkesztheted zenetedet

[IMG] kd Be
HTML kd Ki
Frum ugrs

Minden időpont GMT +2 alapjn jelenik meg. A pontos idő 07:01.