Menj vissza   Tozo kzssg > LETMD > NI FRUM
Regisztrci Blogok Sg Tagjaink Mai zenetek Keress Mai zenetek Jelld a frumokat olvasottnak

NI FRUM Ni tmk, amik nem rdeklik a teremts koronit.

Vlasz

Tma lehetsgei Megjelentsi mdok
Rgi 2009-01-01, 20:22
Gabcsika logja
Gabcsika Gabcsika offline
Tozo.hu felhasznl

Belps dtuma: 2007 Nov
Hely: Budapest
Kor: 36
zenet: 3,228
Blog bejegyzsek: 12
Szavaz rtk:: 48
Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani
Kldj AIM zenetet Gabcsika rszre Kljd MSN zenetet Gabcsika rszre Kljd Skype zenetet Gabcsika rszre
válasz: Hajzuhatag

Hajpakolások 2009-re!!!! Már most kezd el rendbe szedni magad, hogy tavasszal hód*tani tudj!!!

Száraz, töredezett hajra:tudom ajánlani a tojássárgája + bármilyen gyümölcs (összeturmixolva) + méz hajpakolást. Fél óráig hagyd a hajon, majd mosd le bõ v*zzel! Ilyen melegben a száraz hajnak nagyon jót tesz, tele van vitaminokkal!
Bár más oldalon olvastam azt is, hogy egyik gyümölcs kivonata sem jó a hajra, mert erõteljesen szár*t!

Talán az elõbbi eset miatt a legjobb az olivaolajos(tejben kelesztett élesztõ +olivaolaj+tojássárgája) keveréke.Az élesztõ ha megesszük ha hajra kenjük mindenképp jó a hajnak! Ha a hajtõ zs*ros a vége pedig száraz akkor a pakolást csak arra a részre kenjük ahol száraz/töredezett.

Fényességre:Forralj fel egy liter vizet, majd dobj bele egy csokor apróra vágott petrezselymet. Lassú tûzön fõzd 15 percig, hûtsd le, majd szûrd le teaszûrõn. Hajmosás után dörzsöld be a nedves hajad és fejbõröd, majd néhány perc múlva öbl*tsd le. A pakolás selymes fényûvé varázsolja a hajat.

Vlasz idzettel
Rgi 2009-01-19, 10:17
lotizsofi logja
lotizsofi lotizsofi offline
Tozo.hu felhasznl

Belps dtuma: 2009 Jan
Hely: Magyarorszg, 3170 Szcsny
Kor: 30
zenet: 42
Szavaz rtk:: 0
lotizsofi  kivl ton jr!!!!

Háát, sajnos az én hajam sem olyan, mint szeretném... az én "csodaszerem" a fényesebb hajért egy kis (saját kezûleg szedett és szár*tott) CSALÁN! Leforrázom, és miután a szokásos samponnal megmostam, ezzel a forrázattal öbl*tem át (persze nyilván csak miután meghûlt ).
Csak ajánlani tudom, bár az átkozott hajhullásra nem gyógy*r
Vlasz idzettel
Rgi 2010-09-15, 11:04
Kyri logja
Kyri Kyri offline
Tozo.hu felhasznl

Belps dtuma: 2009 Dec
Hely: HUN-Budapest
Kor: 33
zenet: 102
Szavaz rtk:: 9
Kyri  kivl ton jr!!!!

Nekem szerensém van a hajammal, hosszú, szép, egészséges, dús és nem vékony szálú, viszont sajnos gyorsan zs*rosodik
Így kb 3 naponta mosok hajat, emlékszem tiniként elég volt hetente....
Azért se szeretem ezt mert azért nõ létemre szeretek magammal foglalkozni na de utálom ilyen gyakran szár*tani a sörényem mert nem 2 perc

Viszont egy sampon sem használ ez ellen és persze amióta intenz*ven edzem még hamarabb zs*rosodik be az izzadás miatt.

Valakinek ötlete, vagy bevált kész*tménye?
Vlasz idzettel
Rgi 2011-01-25, 10:51
hani hani offline
Tozo.hu felhasznl

Belps dtuma: 2008 Jun
zenet: 888
Szavaz rtk:: 17
hani  kivl ton jr!!!!

Milyen a haj, ha egészséges?

A szép haj hozzájárul jó közérzetünkhöz, fontos hogy kellõen bánjunk vele. Rengeteget hallunk a különbözõ hajápoló termékekrõl, de nemcsak ezek jelenthetik a megoldást hajunk egészségének, természetes fényének megõrzéséhez. A haj fénye, csillogása belsõ egészségünk tükrözõje, h*rt ad a közérzetünkrõl, egészségi állapotunkról. Az egészséges haj sûrû, élénk sz*nû, fényesen csillogó, rugalmas, selymes tapintású. Rugalmassága, puhasága a v*ztartalmától, a proteinkészletétõl és az egészségi állapotától függ. A fehérjék és vitaminok megfelelõ mennyiségben történõ szervezetbe juttatása nélkülözhetetlen az egészséges haj megõrzése érdekében.

Ha valami nincs rendben

Azt persze tudnunk kell, hogy amikor a haj mattá, töredezetté, túl kócossá válik, valami történt szervezetünkben. Természetesen a haj károsodását külsõ ártalmak is okozhatják (légtereink alacsony páratartalma, a fûtés, a friss levegõ hiánya, a folyamatos, nagy hõingadozás a lakásban stb.).
A haj vegyi úton történõ kezelése, nem megfelelõ hajápoló termékek használata, dauer, szõk*tés, festés stb. szintén a hajhagymák pusztulását eredményezhetik. Nehezebb a kezelést kitalálni akkor, amikor hajunk egészségének elvesztését belsõ tényezõk okozzák. Mindig ki kell der*teni, hogy milyen betegség állhat a háttérben.

A hajnövési rendellenességek egy része lehet fertõzõ betegségek következménye, például: agyhártyagyulladás,skarlát, idegrendszeri zavarok.
Az antibiotikumos és más gyógyszeres kezelés, gyulladásos gócok, belsõ-elválasztású mirigyek zavarai, pajzsmirigy-túltengés, terhesség, a drasztikus fogyókúra, az egyoldalú táplálkozás is negat*van hat a haj állapotára. Sok esetben a nem megfelelõ tápanyagfelvétel is hajhulláseredményezhet.

Nyáron a káros UV-sugarak a hajat szorosan védõ szarulemezkék fehérjekötéseit támadják. Ilyenkor a festett és a természetes sz*nû haj is fénytelenné, fakóvá, töredezetté, durva tapintásúvá válik. A sérült szarulemezkék már nem nyújtanak megfelelõ védelmet a haj mélyebb rétegeinek. Hajszálainkat nemcsak a napsugarak szár*tó hatása, hanem a strandok klóros vize, a sós tengerv*z, a meleg szél, forró levegõ, vagy a légkondicionáló is könnyen káros*thatja.
Mi kell a hajnak?

A haj növekedését biztos*tó mátrixsejtek zavartalan mûködéséhez a tápanyagnak megfelelõ mennyiségû vasat, cinket, ként, szelént, káliumot, kalciumot, szilikátot kell tartalmaznia.
Az E-vitamin, a likopin és a szelén jelentõs antioxidánsok, amelyek elõseg*tik a szervezetben zajló káros oxidat*v, *gy például az öregedési folyamatok gátlását.
A biotin és a cink pozit*van hatnak a bõr állapotára és erõs*tik a körmöket is. A szervezetbe juttatott fehérjék elõseg*tik a szaruképzõdést.
Fogyasszunk nyáron még több halat, sajtot és tojást és sok folyadékot.
A fehérjéken k*vül ügyeljünk a megfelelõ mennyiségû folsav, B6-, B12-, és C-vitamin bevitelére. A hajszálakat létrehozó mátrixsejtek osztódásának serkentése, a keratinképzés és a hajas fejbõr anyagcseréjének serkentése mindig hasznos.

Az étrendkiegész*tõk a kozmetikumokkal ellentétben hatásukat belsõleg és ezért hosszú távon fejtik ki!
Vlasz idzettel
Rgi 2011-02-25, 12:05
hani hani offline
Tozo.hu felhasznl

Belps dtuma: 2008 Jun
zenet: 888
Szavaz rtk:: 17
hani  kivl ton jr!!!!

Hagymával a hajhullás ellen
Bizonyára te is tapasztaltál már olyat, hogy fésülködés után kisebb hajcsomó maradt a fésû fogai között. Ha ritkán fordul elõ ilyesmi, akkor nem kell aggódnod. Gyakori, tömeges (napi 100 szál feletti) hajhullás esetén azonban nem árt, ha orvoshoz fordulunk, *gy kiderülhet, hogy mi áll a betegség hátterében.
Ha teheted, naponta moss hajat hideg v*zben, lehetõleg klór- és ammóniamentes, tápláló samponnal. Az is seg*t, ha kipréseled két nagy vöröshagyma levét, majd mézzel keverve bekened az *gy készült péppel a problémás felületet, majd pár perc után pedig alaposan lemosod.
Vlasz idzettel
Rgi 2011-11-28, 16:27
Baily Baily offline
Tozo.hu felhasznl

Belps dtuma: 2011 Sep
zenet: 9
Baily  kivl ton jr!!!!

engem is gyötör a hajam állapota. göndör s természetesen fent zs*ros, lent száraz és törik is, ha olyanja van.
most csinálok egy reklámot, vagy nem tudom, hogy szabad-e itt termék nevét le*rnom - minesetre a történet a következõ: azt már megmondták nekem nagyon régen, hogy a szervezeten belüli gyulladások rögtön hatnak a hajra. nekem elég sok a savam, kül puffadások, ilyesmi. már több mint egy éve nem vagyo Mo-n, de még mikor Pesten éltem, találtam rá egy termékcsaládra, amely abszolút rendbe tette a hajam. s egy éve nagyon hiányolom, természetesen az orvosok a belsõ problémáimat még képtelenek voltak orvosolni, viszont a szerek ennek ellenére is szépen rendbetették a fejem. most azon gondolkodom, hogy hogyan fogom tudni azt elintézni, hogy újra be tudjam innen a távolból is szerezni magamnak a dolgokat - olasz termék, de német területen abszolút nem találom. nem is értem...viszont ha érdekel titeket, sz*vesen elárulom a nevét.
Vlasz idzettel
Rgi 2011-11-30, 22:43
Gabcsika logja
Gabcsika Gabcsika offline
Tozo.hu felhasznl

Belps dtuma: 2007 Nov
Hely: Budapest
Kor: 36
zenet: 3,228
Blog bejegyzsek: 12
Szavaz rtk:: 48
Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani Gabcsika az akit nagyszer megpillantani
Kldj AIM zenetet Gabcsika rszre Kljd MSN zenetet Gabcsika rszre Kljd Skype zenetet Gabcsika rszre

és mi lenne az?

Vlasz idzettel
Rgi 2011-12-02, 11:03
Baily Baily offline
Tozo.hu felhasznl

Baily  kivl ton jr!!!!

O'Rising. nekem az seg*tett. rohadt drága, de egyenesen arányosan meg is éri.
Vlasz idzettel
Rgi 2011-12-05, 11:30
Baily Baily offline
Tozo.hu felhasznl

Baily  kivl ton jr!!!!

senki más nem próbálta még? Pest tele van vele. hogy máshol van-e rá lehetõség, no azt nem tudom.
Vlasz idzettel
Vlasz

Jelenleg 1 ltogat (0 tag s 1 vendg) bngszi a tmt

Tma lehetsgei
Megjelentsi mdok

zenetklds szablyai
Nem nyithatsz j tmt
Nem szlhatsz hozz
Nem csatolhatsz
Nem szerkesztheted zenetedet

[IMG] kd Be
HTML kd Ki
Frum ugrs

Minden időpont GMT +2 alapjn jelenik meg. A pontos idő 12:20.