Menj vissza   Tozo közösség > SPORTOK > FITNESZ FÓRUM > Fogyókúra Fórum
Regisztráció Blogok Súgó Tagjaink Mai üzenetek Keresés Mai üzenetek Jelöld a fórumokat olvasottnak

Fogyókúra Fórum Itt beszélgethetsz a kólönböző fógyókúrás trükkökről témákról

Válasz

Téma lehetőségei Megjelenítési módok
Régi 2011-03-22, 15:42
hani hani offline
Tozo.hu felhasználó

Belépés dátuma: 2008 Jun
Üzenet: 888
Szavazó érték:: 18
hani  kiváló úton jár!!!!
válasz: DĂ*Ă©ták Ă©s megĂ*tĂ©lĂ©sĂĽk

FOGYÓKÚRA GYÓGYNÖVÉNYEKKEL
A legtöbben azĂ©rt isznak pĂ©ldául kora tavasszal fogyasztĂł Ă©s/vagy mĂ©regtelenĂ*tõ hatásĂş gyĂłgyteát, hogy a tĂ©len felszedett kilĂłktĂłl megszabaduljanak Ă©s szervezetĂĽk felfrissĂĽljön. Ha a gyĂłgyteakĂşra mellett csökkentjĂĽk az energiafelvĂ©telt, s a zsĂ*ros Ă©s nehĂ©z Ă©telekkel szemben elõnyben rĂ©szesĂ*tjĂĽk a zöldsĂ©geket Ă©s a gyĂĽmölcsöket, illetve fokozzuk a testmozgást (hetente több alkalommal tornázunk, kocogunk, kirándulunk, kerĂ©kpározunk vagy Ăşszunk), viszonylag könnyen megszabadulhatunk a nĂ©hány kilogrammos testtömegfeleslegtõl.

A kĂ*sĂ©rletek szerint az Ă©tkezĂ©sek elõtt gyĂĽmölcslĂ©vel vagy gyĂłgyteákkal bevett Ăşn. szĂ©klettömeget növelõ, ártalmatlan növĂ©nyi hashajtĂłk (pl. lenmag, bolhafĂ»mag) duzzadĂłkĂ©pessĂ©gĂĽknek köszönhetõen teltsĂ©gĂ©rzetet keltenek, ezáltal enyhĂ©n csökkentik az Ă©tvágyat, ezĂ©rt a fogyĂłkĂşraprogramok összeállĂ*tásakor Ă©rdemes e kĂ*sĂ©rleti eredmĂ©nyeket is figyelembe venni.

A rendszeres testmozgás Ă©s a megfelelõ diĂ©ta mellett fogyasztott salaktalanĂ*tĂł gyĂłgyteák, illetve gyĂłgynövĂ©nytartalmĂş kĂ©szĂ*tmĂ©nyek nem csak a rendes testtömeg fenntartásában vagy a kisebb testtömegfeleslegek megszĂĽntetĂ©sĂ©ben lehetnek a segĂ*tsĂ©gĂĽnkre. AlkalmazhatĂłk Ă©trendi kiegĂ©szĂ*tõkĂ©nt Ă©s terápiás kĂ©szĂ*tmĂ©nyek formájában is az elhĂ*zás következmĂ©nyekĂ©nt fellĂ©põ betegsĂ©gek (pĂ©ldául magas vĂ©rnyomás, epebántalmak, az immunrendszer csökkent vĂ©dekezõkĂ©pessĂ©ge, rákos betegsĂ©gek, emlõ-, mĂ©h-, bĂ©l-, vesebetegsĂ©gek), valamint bizonyos mozgásszervi bántalmak (pl. sokĂ*zĂĽleti gyulladás) megelõzĂ©sĂ©re Ă©s/vagy kiegĂ©szĂ*tõ kezelĂ©sĂ©re.
Ehhez azonban ajánlatos szakorvos és/vagy fitoterápiás szakember tanácsait igénybe venni.

A fogyĂłkĂşrát segĂ*tõ gyĂłgyteákban Ă©s kĂ©szĂ*tmĂ©nyekben levõ vizelethajtĂł növĂ©nyi rĂ©szeknek elsõsorban a káros anyagcseretermĂ©kek eltávolĂ*tásában van szerepĂĽk, de ásványianyag-forráskĂ©nt is figyelmet Ă©rdemelnek (ilyen pĂ©ldául az aranyvesszõ, a csalánlevĂ©l, a zsurlĂłlevĂ©l, a lestyángyökĂ©r, a gyermekláncfĂ»gyökĂ©r vagy a kukorica bibeszála).
MellettĂĽk fontosak a máj mĂ»ködĂ©sĂ©re (is) kedvezõn hatĂł, az epetermelĂ©st Ă©s -kiválasztást fokozĂł növĂ©nyi rĂ©szek (pl. máriatövismag, articsĂłkalevĂ©l, gyermekláncfĂ»gyökĂ©r, fekete retek), a szĂ©kletrendezõ vagy hashajtĂł gyĂłgyteaalkotĂłk (pl. kökĂ©nyvirág, bodzavirág, kutyabengekĂ©reg, szennalevĂ©l), valamint az emĂ©sztĂ©st segĂ*tõ enzimek (papain, bromelain) Ă©s növĂ©nyi rĂ©szek (pl. kömĂ©nymag, Ă©deskömĂ©nymag, ánizsmag ).

A fogyasztĂł hatásĂş, fogyĂłkĂşrát segĂ*tõ kĂ©szĂ*tmĂ©nyeknek gyakran alkotĂłrĂ©szei az antrakinon-származĂ©kokat tartalmazĂł növĂ©nyi hashajtĂłk (pl. szennalevĂ©l Ă©s -termĂ©s, kutyabengekĂ©reg, rebarbaragyökĂ©r), ezeknek a hosszabb idõn - hĂłnapokon - keresztĂĽl valĂł fogyasztása azonban a kedvezõtlen mellĂ©khatások miatt nem ajánlatos!
A gyĂłgyteák Ă©s fogyĂłkĂşrás kĂ©szĂ*tmĂ©nyek összeállĂ*tásakor az emlĂ*tett növĂ©nyek/növĂ©nyi rĂ©szek mellett fontos szerepĂĽk van azoknak a növĂ©nyi alkotĂłrĂ©szeknek is, amelyek nagyobb mennyisĂ©gben tartalmaznak vitaminokat Ă©s ásványi anyagokat (pl. csipkebogyĂł, hibiszkuszvirág, matĂ©tealevĂ©l), hiszen csökkentett energiafelvĂ©tel Ă©s a kiválasztás fokozása esetĂ©n nõ a vitamin- Ă©s ásványianyag-fogyasztás jelentõsĂ©ge.

Az eurĂłpai fitoterápiában elterjedt fogyasztást segĂ*tõ gyĂłgynövĂ©nyek mellett egyĂ©b növĂ©nyek is figyelmet Ă©rdemelnek. Bizonyos vizsgálatok szerint a zöld tea fogyasztása felgyorsĂ*tja a zsĂ*rĂ©getĂ©s folyamatát, s ezzel csökkenti a testtömeget. Az ájurvĂ©dikus gyĂłgyászat elvei szerint összeállĂ*tott zsĂ*rĂ©getõ hatásĂş, Ă©trendkiegĂ©szĂ*tõ kĂ©szĂ*tmĂ©nyek egyik fontos alkotĂłrĂ©sze egy narancsmĂ©retĂ», tökfĂ©le növĂ©ny, a Garcinia cambogia gyĂĽmölcsĂ©nek hĂ©jkĂ©rge, illetve annak kivonata.
A hĂ©jkĂ©reg legfontosabb hatĂłanyaga a hidroxi-citromsav (HCA). A HCA fontosabb tulajdonságai: csökkenti az elraktározott zsĂ*r mennyisĂ©gĂ©t, fokozza a glikogĂ©n szintĂ©zisĂ©t, csökkenti az Ă©tvágyat, növeli az elfogyasztott tápanyagok - fõkĂ©nt a zsĂ*rok - metabolizmusát, gátolja a tĂşlzott mĂ©rtĂ©kben felvett szĂ©nhidrátok koleszterinnĂ© valĂł átalakĂ*tását.
A KözĂ©p- Ă©s DĂ©l-India trĂłpusi erdeiben honos Gymnema sylvestre csökkenti a szĂ©nhidrát utáni Ă©hsĂ©get, ennek köszönhetõen segĂ*ti a fogyást, pontosabban a felesleges energiafelvĂ©telt. Bizonyos barnamoszatok (pl. Laminaria-, Macrocystis- Ă©s Nereocystis-fajok) fogyasztását pedig abban az esetben tartják eredmĂ©nyesnek, ha az elhĂ*zás hátterĂ©ben csökkent pajzsmirigymĂ»ködĂ©s hĂşzĂłdik meg.

A felsorolt nĂ©hány pĂ©lda azt mutatja: a gyĂłgynövĂ©nyeknek Ă©s hatĂłanyagaiknak, illetve a belõlĂĽk elõállĂ*tott kĂ©szĂ*tmĂ©nyeknek szerepĂĽk lehet az elhĂ*zás megelõzĂ©sĂ©ben, az elhĂ*zás Ă©s a miatta kialakulĂł betegsĂ©gek kiegĂ©szĂ*tõ kezelĂ©sĂ©ben, azt azonban szem elõtt kell tartani, hogy fogyasztásukat Ă©letmĂłdváltást is cĂ©lzĂł kezelĂ©si stratĂ©giába kell beĂ©pĂ*teni, mert egymagukban nem várhatunk tõlĂĽk csodákat.
Válasz idézettel
Régi 2011-04-12, 13:31
DNL DNL offline
Tozo.hu felhasználó

Belépés dátuma: 2011 Apr
Üzenet: 1
Szavazó érték:: 0
DNL  kiváló úton jár!!!!

Én a 90napos diétával küzdöttem, aztán beletörõdtem , hogy dagadt vagyok és kész.
Aztán megváltozott az életem 2 éve.
Helyes táplálkozás, önfegyelem, és kis súlyos edzés.
55 kg vagyok több mint egy éve tartom a súlyom, és 83 kg voltam amikor elkezdtem ezt az edzõm javaslatára. Én ebben hiszek. Semmi féle etkinsz hopkinsz sóherápdét és hasonlók nem hatnának már meg.
Válasz idézettel
Régi 2011-04-12, 14:13
hani hani offline
Tozo.hu felhasználó

Belépés dátuma: 2008 Jun
Üzenet: 888
Szavazó érték:: 18
hani  kiváló úton jár!!!!

Idézet:
Eredeti szerző DNL Üzenet megjelenítése
Én a 90napos diétával küzdöttem, aztán beletörõdtem , hogy dagadt vagyok és kész.
Aztán megváltozott az életem 2 éve.
Helyes táplálkozás, önfegyelem, és kis súlyos edzés.
55 kg vagyok több mint egy éve tartom a súlyom, és 83 kg voltam amikor elkezdtem ezt az edzõm javaslatára. Én ebben hiszek. Semmi féle etkinsz hopkinsz sóherápdét és hasonlók nem hatnának már meg.
A felkappot diĂ©ták helyett sokkal több Ă©rtelme Ă©s haszna van a helyes táplálkozás Ă©s testmozgás párosĂ*tásnak.
Szerintem pár mondatban foglald össze,hogy mit is jelent a te esetedben a helyes táplálkozás,az önfegyelem Ă©s a sport. Ez fõleg azoknak volna nagy segĂ*tsĂ©g,akik azt hiszik,hogy eszement nagy dolgokrĂłl,lemondásokrĂłl van itt szĂł Ă©s bele sem kezdenek egy effĂ©le Ă©letmĂłd váltásba.
Neked pedig DNL további kitartĂł-egĂ©szsĂ©ges-sportos Ă©letet kĂ*vánok,Ă©s lĂ©gy bĂĽszke magadra,hogy Te nem törõdtĂ©l bele a sĂşlyodba,Ă©s kĂ©pes voltál változtatni!
Válasz idézettel
Válasz

Jelenleg 1 látogató (0 tag és 1 vendég) böngészi a témát

Téma lehetőségei
Megjelenítési módok

Üzenetküldés szabályai
Nem nyithatsz új témát
Nem szólhatsz hozzá
Nem csatolhatsz
Nem szerkesztheted üzenetedet

[IMG] kód Be
HTML kód Ki
Fórum ugrás

Minden időpont GMT +2 alapján jelenik meg. A pontos idő 21:34.